Letecký kalendář

datum

Mistrovství ČR v balónovém létání 2012

Druh akce: ostatní ostatní
Kdy:27. 06. 2012 - 01. 07. 2012
Kde: Radešín
Kontakt:http://www.balonove-mistrovstvi.cz/
 


Horkovzdušné balóny budou již brzy opět zdobit oblohu a rozdávat tak radost pilotům, pasažérům i náhodným pozorovatelům. Sportovní létání k sezóně neodmyslitelně patří a ani letos, tedy v roce 2012, nebude chybět pravidelné Mistrovství České republiky v létání. Tentokrát je organizováno týmem "junior," tedy mladými piloty, jejich oddanými přítelkyněmi a dobrovolníky z řad vrstevníků, to vše navíc pod záštitou Českého balónového svazu.

Soutěžní lety budou každý den dva, vždy ráno po východu slunce a večer před západem, počínaje středečním večerním letem a konče sobotním večerním letem. Během každého letu piloti plní různé disciplíny, průměrně 2 na let. Více o sportovním létání a disciplínách najdete na http://www.balon.cz/cs/balonove-letani/sportovni-letani.
Letový ředitel pro Mistrovství ČR 2012 je Zoltán Palhégyi z Maďarska, který plánoval disciplíny i na ME ve Španělsku 2011. Navíc budou použity úplně nové GPS loggery pro vyhodnocení výsledků soutěže a vůbec poprvé budou na MČR stejné loggery jako na velkých mezinárodních soutěžích. Jsou to jediné GPS loggery schválené Mezinárodní Leteckou Federací – FAI. Lze tedy očekávat vysoká úroveň a profesionalita soutěže.

Uživatel

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Přidat akci

Každý může zdarma přidávat

Odběr novinek

 

Doporučujeme

Školení pilotů

 

 

 

Školení pilotů  

 

 

Letecká amatérská asociace ČR
   
Aeroklub ČR  
   

Soutěže

 

 

 

XContest

XContest

 

 

Paramotor Pylon Games

Liga MPG

 Adresář

 

odkazy na letecké weby

Informace