Letecký kalendář

datum

Helicopter show 2012 se školením hasičů na letecké havárie

Druh akce: ostatní ostatní
Kdy:18. 05. 2012 - 19. 05. 2012
Kde: letiště Hradec Králové
Kontakt:www.helicoptershow.cz
 


Tisková zpráva

Kontakt: Tomáš Zdechovský, tiskový mluvčí akce, tel. +420 774 888 300, e-mail: zdechovsky@commservis.com


Hasiči projdou na Helicoptershow školením na letecké havárie

Hradec Králové – I letošní ročník Helicoptershow (18. – 19. května 2012) na královéhradeckém letišti nabídne pro odborníky a veřejnost řadu atraktivních novinek. Jednou z nich je páteční školení členů integrovaného záchranného systému zásahu při leteckých haváriích, kteří se budou v Hradci Králové učit taktiku.
„Málo kdo ví, jaká jsou zařízení v letadlech. Školení by mělo přispět ke zvýšení bezpečnosti lidí zasahujících u leteckých havárií nebo při nouzové přistávání,“ přibližuje důvody pořádání semináře Tomáš Suchánek ze společnosti DSA, která je hlavním organizátorem Helicoptershow. Zájem o seminář je u hasičů podle organizátorů obrovský.
„S tím jak roste celosvětově zájem o létání, roste i zájem odborníků z řad hasičů, kteří chtějí vědět, jak v takových situacích postupovat,“ vysvětluje Suchánek a dodává: „Je mnoho věcí, na které si musíte dát pozor při havárii letadel, aby nedošlo k dalšímu ohrožení osob. Například záchranné systémy a odpojovače baterií, které se musí hasiči naučit aktivovat a deaktivovat.“

Do Hradce zamíří desítky vrtulníků z celé Evropy

Sobotní Helicoptershow program bude tradičně patřit široké veřejnosti, na které vystoupí řada českých a evropských pilotů. „Máme přislíbenou účast nejlepších českých pilotů,“ prozradil organizátor akce Jozef Daňo ze společnosti Gemini PORT. Helicoptershow patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí tohoto typu, které se tento rok v Česku uskuteční,“ uzavírá Tomáš Suchánek.
Helicoptershow se do Hradce Králové vrátila minulý rok po několikaleté přestávce. Letos poprvé nabídne návštěvníkům také výstavu vrtulníkové a letecké techniky. Účast na akci už potvrdil největší evropský výrobce vrtulníkové techniky Eurocopter Deutschland a první veřejné vystoupení bude mít také lehký vrtulník GUIMBAL CABRI G2.
Poprvé také bude umožněno fanouškům letecké techniky přespání v karavanech v prostoru hradeckého letiště.

Uživatel

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Přidat akci

Každý může zdarma přidávat

Odběr novinek

 

Doporučujeme

Školení pilotů

 

 

 

Školení pilotů  

 

 

Letecká amatérská asociace ČR
   
Aeroklub ČR  
   

Soutěže

 

 

 

XContest

XContest

 

 

Paramotor Pylon Games

Liga MPG

 Adresář

 

odkazy na letecké weby

Informace