Letecký kalendář

datum

22. Aviatická pouť 2012

Druh akce: ultralight ultralight, vrtulníky a vírníky vrtulníky a vírníky, ostatní ostatní
Kdy:02. 06. 2012 - 03. 06. 2012
Kde: Letiště Pardubice
Kontakt:http://aviatickapout.cz
 


Století vzdušných soubojů v Pardubicích

Již po dvaadvacáté přivítá Aviatická pouť na letišti v Pardubicích všechny příznivce letectví. Pro letošní ročník, který se uskuteční ve dnech 2. a 3. června, připravují organizátoři opět bohatý program v podobě velkoprostorového divadelního představení, tak jak tomu bylo i v uplynulých dvou létech. V programu zaměřeném na století leteckých soubojů, budou opět letecké ukázky zaměřené k jednotlivým obdobím historie doplňovány pozemním představením. A tak zatím co se na obloze budou „honit“ letadla z jednotlivých válečných konfliktů, tak před diváky proběhne boj pozemních jednotek v dobových uniformách i s válečnou technikou.
Samozřejmě program nebude zaměřen jen na vojenskou techniku, ale nebudou chybět sportovní letadla, letečtí akrobaté i tradiční velkoskupina letadel řady Trener.
Organizátoři každou Aviatickou pouť situují k nějakému výročí, a tomu patřičně podřídí i skladbu programu. V letošním roce se nosnými událostmi stalo 70. výročí založení československého stíhacího wingu ve Velké Británii, dále 70. výročí zahájení bojové činnosti americké 8. letecké armády z Velké Británie a především pak 100. výročí narození legendárního československého stíhače, generálporučíka Františka Fajtla. Pro diváky tak bude připraven program, který je během několika hodin provede historií letectví a dost možná je přiblíží i k budoucnosti, ale o tom se budeme moci přesvědčit na vlastní oči až 2. a 3. června v Pardubicích.

Uživatel

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Přidat akci

Každý může zdarma přidávat

Odběr novinek

 

Doporučujeme

Školení pilotů

 

 

 

Školení pilotů  

 

 

Letecká amatérská asociace ČR
   
Aeroklub ČR  
   

Soutěže

 

 

 

XContest

XContest

 

 

Paramotor Pylon Games

Liga MPG

 Adresář

 

odkazy na letecké weby

Informace